افتتاح مجتمع آبرسانی وحدت شهرستان اسلام آبادغرب

مجتمع آبرسانی وحدت شهرستان اسلام آبادغرب در مراسمی به مناسبت اربعین، با حضور سیدیعقوب محمدمرادی مشاور وزیر نیرو در امور ایثارگران و رییس ستاد اربعین وزارت نیرو به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه با توجه به اینکه در سال جاری امکان برگزاری همایش پیاده روی اربعین سالار و سرور شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) به شیوه سال های قبل میسر نبود، شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه به منظور گرامیداشت این همایش بزرگ مراسم افتتاحیه آبرسانی به مجتمع وحدت شهرستان اسلام آبادغرب را در روستای وحدت شهرستان اسلام آبادغرب با حضور سیدیعقوب محمدمرادی مشاور محترم وزیر نیرو در امور ایثارگران رییس ستاد اربعین وزارت نیرو، دکتر بخشی پور نماینده مردم شریف شهرستان های اسلام آباد غرب و دالاهو، حیدری فرماندار این شهرستان، دکتر کاکاوند مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه و تعدادی از مسئولین استانی و شهرستان در روستای وحدت از توابع شهرستان اسلام آباد غرب برگزار گردید.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان در حاشیه این مراسم اظهار داشت:

اعتبار اجرای این پروژه مبلغی بالغ بر ۱۲ میلیارد ریال بوده که با افتتاح این پروژه ۸۰۱ نفر از آب آشامیدنی سالم برخوردار خواهند شد.
کاکاوند در ادامه افزود: آبرسانی به یکصد روستای استان در سال ۹۹ در دستور کار قرار دارد و تا قبل از این ، تعداد ۵۹ روستا از نعمت آب آشامیدنی سالم برخوردار شده اند و با افتتاح این پروژه‌ها، شاخص بهره مندی آب شرب روستایی در استان کرمانشاه به ۸۲ درصد می‌رسد.
وی با بیان اینکه شاخص بهره مندی آب شرب روستایی در استان کرمانشاه ۸۰/۵۰ درصد بوده واین شاخص در کشور حدود ۷۶ درصد می‌باشد، عنوان داشت متاسفانه ۴۰درصد شبکه آب روستایی کرمانشاه فرسوده است، ولی با این حال وضع آبرسانی روستایی در استان کرمانشاه از میانگین کشوری مطلوبتر است.
 

در ادامه این مراسم فرماندار شهرستان اسلام آباد غرب به این نکته اشاره نمود که مجتمع علی آباد تراب با وجود تعدد روستاهایی که در مسیر تحت پوشش دارد از مطالبات اساسی شهرستان می باشد.

وی افزود: فرسودگی شبکه ها وتاسیسات آب شهرستان مشکلات خاصی به دنبال دارد که انتظار می رود رسیدگی به این مسائل به صورت ویژه مد نظر قرار گیرد.

حیدری در ادامه اذعان داشت که با همت شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه از ۱۷۱ روستای شهرستان اسلام آبادغرب ۱۶۰ روستا تحت پوشش این شرکت بوده و از نعمت آب شرب پایدار، سالم و بهداشتی بهره مند می باشند.

 در پایان این مراسم مشاور وزیر نیرو در امور ایثارگران با اظهار قدردانی از مسئولان آبفا استان به جهت افتتاح پروژه ها در کمترین زمان ممکن بیان نمود که افتتاح این پروژه ها به گونه ای بوده که ۴۰ روستا در استان‌های مرزی که سالیان قبل میزبان زائرین ابا عبدالله الحسین بوده اند به مناسبت برگزاری مراسم اربعین آبرسانی شده اند.

سید یعقوب محمد مرادی خاطر نشان کرد: آبرسانی روستاهای استان کرمانشاه با حمایت و تاکیدات وزیر محترم نیرو شتاب خواهد گرفت.

وی گفت:بیش از ۹۶ درصد جمعیت کشور تحت پوشش خدمات آبرسانی هستند و روستای بالای ده خانوار نیز همگی از نعمت برق برخوردارند.
 و ما امیدواریم همه حوزه ها با همین شتاب به توسعه متوازن ادامه دهند.صنعت آب و فاضلاب و برق استان کرمانشاه در این سالها درمرز خسروی سنگ تمام گذاشته اند و اگر مسئله بیماری کرونا ویروس مطرح نبود، هیچ مشکلی برای میزبانی و خدمات رسانی صنعت آب و برق استان کرمانشاه به زائرین آقا ابا عبدالله الحسین نبود.

حوزه خبر: 
دفتر روابط عمومی
تاریخ خبر: 
۱۷ مهر ۱۳۹۹