اخبار دفتر امور فرهنگی و دینی

حوادث تاریخی ماه صفر

تهیه و تدوین : مهدی مهارتی

آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی: از نظر عقل محال نیست که اجزا زمان با یکدیگر تفاوت داشته باشند، بعضی دارای ویژگی‌های نحوست و بعضی ویژگی‌های ضد آن هرچند عقلاً قابل اثبات نیست، ولی از نظر شرعی اگر دلیلی باشد قابل پذیرش است و مانعی برای آن نیست

 

۱۳۹۸/۱۰/۱۴
حضور پرشور پرسنل آبفاي استان كرمانشاه در راهپيمايي ۱۳ آبان

مديران، معاونين و پرسنل شركت آب و فاضلاب استان كرمانشاه همگام و همصدا با اقشار مختلف جامعه، شعار مرگ بر آمريكا سر دادند و انزجار خود را از قدرت هاي استكباري شرق و غرب اعلام كردند.

۱۳۹۸/۱۰/۱۴
تقدیر از فعالان اربعین

مديرعامل شركت آب و فاضلاب استان كرمانشاه به دليل تلاش براي خدمت رساني به زائران اربعين حسيني از سوي استاندار به عنوان رئيس ستاد اربعين استان تقدير شد.

۱۳۹۸/۱۰/۱۴
اول مهر مدارس کشور بازگشایی شدند

با شروع سال تحصیلی در طلیعه مهر ماه شوقی خاص بین همه اقشار جامعه پدید می آید، حتی آنان که دانش آموز ندارند. ماهی که گرچه آغاز فصل برگریزان می باشد اما سرآغاز بهار یادگیری، طراوت دانایی و دمیدن روح آگاهی برای نسل امروز و یادآور خاطرات خوش نسل های دیروز است.

۱۳۹۸/۱۰/۱۴
بر اساس گزارشها این کار بزدلانه کار همان افرادی است که هر جا در سوریه و عراق گرفتار می‌شوند، امریکایی‌ها نجاتشان می‌دهند و دستشان در جیب سعودی و امارات عربی است.

حضرت آیت الله خامنه‌ای تصریح کردند: بر اساس گزارشها این کار بزدلانه حمله به افراد بی‌دفاع کار همان افرادی است که هر جا در سوریه و عراق گرفتار می‌شوند، امریکایی‌ها نجاتشان می‌دهند و دستشان در جیب سعودی و امارات عربی است.    

         

۱۳۹۸/۱۰/۱۴
۳۱شهریور آغاز گرامیداشت هفته دفاع مقدس

در ۳۱ شهريور ۱۳۵۹ رژيم بعثي عراق با تصميم و طرح قبلي و با هدف برانداختن نظام نوپاي جمهوري اسلامي جنگي تمام عيار را عليه ايران اسلامي آغاز کرد. صدام حسين رييس جمهور عراق با ظاهر شدن در برابر دوربين‌هاي تلويزيون عراق با پاره کردن قرارداد ۱۹۷۵ الجزاير، آغاز تجاوز رژيم بعثي به خاک ايران را اعلام کرد.

 

مقدمه

۱۳۹۸/۱۰/۱۴
زينب را نمی‏شود با تهديد ساكت كرد.

از زبان شهید مظلوم بهشتی

حضرت زینب ُ(س) چگونه پیام نهضت عاشورا را به گوش جهان رسانید ؟

شهید بهشتی، او به تفسیر پرچمداری زینب از روز پس از عاشورا، یعنی چنین روزی و همچنین حرکت عظیمی که زینب کبری (س) داشت، به تفسیری عمیق پرداخته است.

۱۳۹۸/۱۰/۱۴

عطر میلاد

۱۳۹۸/۱۰/۱۴

ولادت حضرت معصوم (س) و روز دختر گرامی باد

۱۳۹۸/۱۰/۱۴

صفحه‌ها